Rosnące zainteresowanie depilacją laserową sprzyja powstawianiu wielu nieprawdziwych informacji na temat zabiegu. Poniżej, cała prawda o depilacji laserowej.

 

Czy depilacja laserem diodowym VECTUS to jedyna skuteczna metoda depilacji?

Prawda. Na chwilę obecną laser diodowy VECTUS nie ma sobie równych. To innowacyjna aparatura, która szybko i skutecznie usuwa zbędne owłosienie, gwarantując, że włosy nigdy nie odrosną.

Depilacja laserowa dedykowana jest osobom z jasną karnacją oraz ciemnymi włosami

Fałsz. Depilacja laserem diodowym charakteryzuje się nie tylko komfortem i łatwością w przebiegu samego zabiegu, ale również, stanowi  idealne rozwiązanie dla bardzo szerokiej grupy odbiorców, w tym –  dla osób o jasnych i cienkich włosach.

Depilacja laserowa usuwa zbędne owłosienie raz na zawsze.

Prawda. Łącząc wiele długości fal lasera i technologii, urządzenie VECTUS umożliwia przeprowadzenie skutecznej depilacji większej grupie pacjentów z różnymi typami włosów oraz cery. Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszej serii zabiegów. Liczbę oraz serię zabiegów dobiera sie indywidualnie.

 Depilacja laserowa niszczy skórę. To inwazyjny zabieg.

Fałsz. Depilacja laserowa VECTUS to najbezpieczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Urządzenie do depilacji VECTUS powstawało w oparciu o technologię wypracowaną przez naukowców z Harvard University. Gwarantuje to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Depilacja laserowa, o ile nie ma do niej przeciwwskazań, jest całkowicie bezpieczna. Absolutnie nie niszczy skóry.

Nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej.

Fałsz. Choć, z zabiegu depilacji laserowej może skorzystać praktycznie każdy, istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Do takowych należą np. ciąża, choroby dermatologiczne skóry: takie, jak: łuszczyca, bielactwo oraz wiele innych innych chorób oraz niektóre przyjmowane leki. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo podczas konsultacji przed zabiegiem. Konsultacje odbywają się ZAWSZE, ponieważ dla nas, najważniejsze jest Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. Musimy mieć całkowitą pewność, że przeprowadzenie zabiegu jest możliwe. W przypadku wątpliwości, kosmetolog wystawia skierowanie na darmową konsultację dermatologiczną do lekarza z Clinica Dermatologica, z którą współpracujemy.

Depilacji laserowej nie można przeprowadzać latem

Fałsz. Depilację laserową można przeprowadzać o każdej porze roku, nawet latem. Natomiast, w przypadku wykonania zabiegu słoneczną porą, należy zrezygnować z opalania się przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem – dotyczy to również solarium. Po zabiegach należy unikać ekspozycji na słońce.