Blizna po oparzeniu to nie tylko problem wpływający na estetyczny aspekt życia pacjenta, ale przede wszystkim ślad po traumatycznym zdarzeniu, o którym chce on jak najszybciej zapomnieć. Niestety zmiany pojawiające się na skórze w wyniki rozległych oparzeń często są bardzo trudne do usunięcia.

Na szczęście w wyniku rozwoju techniki i rozszerzającej się wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, pojawiły się metody leczenia niniejszych blizn, które już po kilku zabiegach przynoszą niezwykłe rezultaty. W poniższym artykule wymienione i opisane zostaną najważniejsze z nich.

Poszukujesz skutecznych zabiegów na blizny poparzeniowe? Umów bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski – a kosmetolog dobierze odpowiednie zabiegi dla Ciebie. Zobacz więcej:  https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/blizny-pooparzeniowe/

Blizny po oparzeniach

Rozległe blizny powstające w wyniku oparzeń są skutkiem nieprawidłowego procesu regeneracji uszkodzonej skóry. W efekcie skóra, która doświadczyła kontaktu z gorącą substancją lub przedmiotem, znacznie odróżnia się swoją strukturą i kolorem od zdrowej tkanki. Naturalny proces gojenia niniejszej zmiany trwa zazwyczaj dłużej niż rok, jednak na powodzenie tego procesu i jego efekt estetyczny ma przede wszystkim wpływ rozległość i głębokość nabytego oparzenia.

Leczenie blizn pooparzeniowych

Najskuteczniejszym sposobem walki z niniejszym problemem wydaje się być wybór metod stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Laserowe usuwanie blizn pooparzeniowych przynosi zdumiewające rezultaty już po kilku pierwszych zabiegach, które w dalszym czasie mogą doprowadzić nawet do całkowitego usunięcia widocznej blizny.

Laser na blizny pooparzeniowe – Palomar Emerge, Harmony XL pro NIR

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia wydaje się być laser frakcyjny na blizny po oparzeniach. Dzięki jego zastosowaniu uszkodzona skóra zostaje zmuszona do regeneracji i odbudowy nowych tkanek. Usuwanie blizn laserem Palomar Emerge polega na wykonaniu mikrouszkodzeń w obrębie dotkniętej zmianą skóry. Natomiast Harmony XL wykorzystuje proces podgrzania komórek, powodujący kurczenie się włókien kolagenowych.

Laserowe usuwanie blizn – cena

Koszt zabiegu z wykorzystaniem techniki laserowej, waha się od 200 do 800, 00 złotych w zależności od wyboru konkretnej metody.

Koktajl składników odżywczych na blizny po oparzeniu – Dermapen/Mezopen

Niniejsza metoda polega na wykonaniu drobnych nakłuć w obrębie problematycznej blizny. Następnie pod skórę podany zostaje odżywczy koktajl niezbędnych składników, potrzebnych do odbudowy i regeneracji tkanek. Powyższy zabieg skutecznie zmniejsza widoczność blizn pooparzeniowych już po kilku pierwszych zabiegach.

Leczniczy masaż – Cellu M6 Integral, Mobilift

Usuwanie blizn po oparzeniach okazuje się skuteczne, również w przypadku innowacyjnej techniki masażu. Niniejszy zabieg polega na mechanicznej stymulacji skóry przy pomocy specjalnych głowic, które intensywnie pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki temu blizny znacznie zmniejszają się, a skóra staje się bardziej odżywiona.

Zabieg GeneO+

Niniejszy zabieg polega na wykorzystaniu naturalnych umiejętności regeneracyjnych naszego organizmu. W efekcie wytworzenia na powierzchni skory drobnych bąbelków dwutlenku węgla, dochodzi do uruchomienia transportu utlenionej krwi w obszary skóry dotkniętej zmianą wywołaną oparzeniem. W wyniku tego procesu dochodzi do znacznego wygładzenia skóry, a tym samym zmniejszenia widoczności problematycznej blizny.

Dogłębne oczyszczenie skóry – peeling na blizny pooparzeniowe

Peeling chemiczny również może okazać się skuteczną metodą leczenia blizn pooparzeniowych. Proces ten polega na dotarciu do głębokich warstw skóry, gdzie dochodzi do usunięcia starych tkanek.  W wyniku niniejszego zabiegu możliwe jest wytworzenie się nowych, prawidłowych tkanek, wpływających na znaczną poprawę wyglądu skóry.