Przebarwienie pozapalne, czerwone, brązowe lub fioletowe zmiany pozostawione na skórze po walce z trądzikiem mogą być równie stresujące jak trądzik. Chociaż przebarwienia po trądziku z czasem zanikają, może to potrwać miesiące lub nawet lata. Postępy w pielęgnacji skóry mogą przyspieszyć proces gojenia i zmniejszyć ślady po trądziku. Przed usunięciem przebarwień należy leczyć pozostały trądzik. Dopóki zmiany potrądzikowe nie będą kontrolowane, będą nadal rozwijać nowe krosty i blizny. Jeśli leczenie bez recepty nie załatwia sprawy, trzeba zaplanować wizytę u dermatologa w celu przepisania miejscowych lub doustnych leków w celu wyeliminowania trądziku.

Potrzebujesz porady eksperta? Skorzystaj z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI – umów się już dziś pod nr ☎ 791 604 604 Więcej informacji znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/przebarwienia/

Peelingi chemiczne

Następnie warto odwiedzić specjalistę od pielęgnacji skóry w serii lekkich peelingów kwasowych na usuwanie przebarwień po trądziku. Zazwyczaj skomponowane z kwasu glikolowego lub mlekowego, lekkie peelingi kwasowe delikatnie usuwają naskórek, stopniowo zanikając ślady trądziku. W przypadku przebarwień posłonecznych najlepiej zadziała kwas migdałowy oraz pirogronowy.

Acnelan

Innowacyjną kuracją przeznaczoną do terapii skóry trądzikowej jest terapia Acnelan składająca się z kombinacji kilku skutecznych kwasów skutecznie niwelująca przebarwienia na twarzy. Jeśli stosowane są miejscowo retinoidy, należy przerwać ich stosowanie na tydzień przed zabiegiem, aby uniknąć podrażnienia.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia na twarzy po trądziku lub inne przebarwienia (znane również, jako przebarwienia pozapalne) to ciemne lub czerwone plamki pozostawione po leczeniu zmian trądzikowych. Plamy te są spowodowane wzrostem poziomu melaniny w skórze, wynikającym z reakcji zapalnych skóry w trakcie procesu gojenia.

Palomar Emerge

Frakcyjny laser na przebarwienia Palomar Emerge powoduje odnawianie skóry wykorzystując laserowe mikrowiązki do tworzenia obszarów leczonych tkanek otoczonych chorobowo zmienioną tkanką. Emerge umożliwia procesowi naturalnego uzdrawiania organizmu odbudowanie tkanki za pomocą nowego kolagenu i elastyny, które są budulcem młodzieńczo wyglądającej skóry, usuwając przebarwienia na twarzy po trądziku.

Usuwanie przebarwień laserem Palomar Emerge można liczyć na wybielanie przebarwień na twarzy, wygładzenie najgłębszych zmarszczek, poprawić najtrudniejsze blizny i poprawić wiele innych niedoskonałości skóry.

Efekty działania lasera Palomar Emerge:

  • usuwanie przebarwień na twarzy,
  • poprawa wyglądu plam starczych,
  • niwelowanie uszkodzeń słonecznych,
  • poprawa odcienia skóry i tekstury,
  • wygładzania zmarszczek, blizn pooperacyjnych,
  • usuwanie blizn potrądzikowych i rozstępów.

GeneO+

Usuwanie przebarwień po trądziku za pomocą zabiegu GeneO+
Ślady po trądziku znikają podobnie jak w mikrodermabrazji, GeneO+ złuszcza górną warstwę skóry w celu usunięcia martwych komórek, wygładza i odnawia skórę, przygotowując ją do przyjmowania aktywnych składników odżywczych. Zabieg polega na poddaniu obszaru zabiegowego działaniu dwutlenku węgla. GeneO+ jest bezpieczny dla wszystkich odcieni skóry i może leczyć wrażliwą skórę bez podrażnień. Wybielanie przebarwień na twarzy, jest możliwe dzięki zastosowaniu opcji NeoBright do rozjaśnienia i odżywienia skóry.

GeneO+ głęboko oczyszcza skórę, tworząc reakcję chemiczną z opatentowaną kapsułką z serum rozjaśniającym do pielęgnacji skóry, eliminując przebarwienia na twarzy po trądziku. Ta reakcja chemiczna wytwarza niezliczone bąbelki bogate, w CO2, które delikatnie uderzają o powierzchnię skóry, podczas gdy niezbędne składniki odżywcze i przeciwutleniacze głęboko penetrują skórę. Dzięki ultradźwiękom przepuszczalność skóry zwiększa się, aby uzyskać maksymalną infuzję niezbędnych składników odżywczych.